Nelijärvel toimunud vaimulike konverentsil valiti Aasta Vaimulikuks õpetaja Enno Tanilas. Valga valla üks armastatumaid vaimulikke töötab Karula koguduse õpetajana alates 2017. aastast. 1992. aastast kuni selle ajani juhtis Enno Tanilas kogudust diakonina.

Õpetaja Tanilas on koos abikaasa Marje ja lähemate kaastöölistega 26 aasta jooksul aidanud koguduse uuele elule ja üles ehitanud 1944. aasta sõjapurustuste tõttu varemeis Karula kiriku. Uus kirik pühitseti 1997. aastal ja alates sellest ajast on tehtud kogudusetööd väga erinevates valdkondades: peale jumalateenistuste, palvuste ja kontsertide korraldatakse laagreid ning tehakse väga edukat noorsoo-, diakoonia- ja muusikatööd. Õpetaja Tanilas on loonud head suhted ka kohaliku omavalitsuse, Muinsuskaitseameti ja kohaliku kooliga. Koos kogukonnaga hoitakse au sees keskaegse Karula kihelkonna ajaloopärandid ja tähistatakse igal aastal Karulast pärit vaimuliku, kirjaniku ja poliitiku Jaan Lattiku sünniaastapäeva.

Aasta Vaimuliku tiitlile esitati ka Püha Urvanuse koguduse hingekarjane ja Võrumaa praost Üllar Salumets, Hiiumaa koguduse õpetaja Hüllo-Kristjan Simson, Harkujärve koguduse vaimulik Avo Üprus, Suure-Jaani Johannese koguduse hooldajaõpetaja, SA Viljandi Haigla kaplan Hedi Vilumaa ja õp emeeritus professor Kalle Kasemaa.

Allikas: Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku koduleht