Esmaspäeva õhtul Valga kultuurikeskuse teatrisaalis toimunud Eesti Vabariigi 103. sünnipäevale pühendatud kontsertaktusel anti üle aastaringi auhinnad ja tunnustuse pälvisid silmapaistvad abipolitseinikud.
 
Auhinnaga «Valga valla aastaring» tunnustatakse aasta jooksul oma tegevusega silma paistnud, teistele eeskujuks olnud, samuti oma tegevusega vallaelanike heaolu parandanud ning tähelepanu pälvinud isikutele või kollektiividele. Valga valla aastaringi tunnustusele esitati kaheksa nominenti, auhindu anti välja neli:
 

Vabatahtlikkus ja heategevus tõid tunnustuse

Laureaat Kristi Põldvee on mitmel aastal andnud suure panuse Valga-Valka kohvikutepäeva ettevalmistamisse ja läbiviimisse ning õnnestumisse. Eriti väärib tunnustamist aastal 2020 korraldatud kohvikupäev, mis vaatamata raskele aastale õnnestus suurepäraselt. „Tema tehtud eelteavitustöö ja kajastus sündmusele olid nii kaasatõmbavad, et rahvast oli 8. augustil kohvikuid külastamas üle ootuste palju – nii oma valla inimesi kui ka palju kaugemalt,“ on kirjas Põldvee iseloomustuses.
 
Kristi Põldvee on inimene, kes mõtleb alati positiivselt ja kui midagi vaja teha, siis võtab kätte ja teeb ära. Nii on ka kohvikutepäevaga, mida ta on eest vedanud kahel aastal ja kus kohvikupidajana osalenud neljal aastal. „Põldvee on ka muus osas olnud tore, abivalmis ja hooliv kogukonnaliige ning alati püüdnud nõu ja jõuga abiks olla või häid algatusi luua. Näiteks on ta varasemalt korraldanud edukaid kampaaniaid Valga Loomade varjupaiga loomade abistamiseks. Tänavu jõulukuul üllatas Kristi valgalasi spontaanse Päkapikujahiga, mis leidis sotsiaalmeedias väga suurt positiivset vastukaja ning tõi sel viirusest rõhutud perioodil rõõmu ja lõbusat tegevust värskes õhus just lastega peredele“.
 

Mõisa arendamine on andnud uue hingamise kogu külale

MTÜ Kaagjärve Mõis eestvedaja Maritta Pillaroo pälvis tunnustuse tegevuse eest Kaagjärve mõisas. „Tänu tema ja ta pere tegevusele on veel vaid viis aastat tagasi tühjana seisnud ja mahajäetud moega Kaagjärve mõis tundmatuseni muutunud. Sellest on kujunenud nii vallale oluline turismiatraktsioon, mitme sündmuse toimumispaik kui kogukonnakeskus,“ märgiti tunnustuses. Pillaroo eestvedamisel on korrastatud mõisa ümbritsev haljasala, rajatud uus lipuväljak, teerajad ja lillepeenrad, nii et kujunenud on uhke mõisaaed. Möödunud suvel paigaldati mõisa ette ka National Geographicu kollane raam. Korrastatud on mõisa sisemust, näiteks on nüüd teise korruse saalis peegelseinad, mis võimaldavad mõisas läbi viia tantsulaagreid, tantsuklubisid ja treeninguid. Juba on mõisa ruumidest renoveeritud ka esimesed hotellitoad, et edaspidi pakkuda majutusvõimalust. Suvel peeti mõisas harivaid noortelaagreid, võõrustatakse ka malevlasi. Juba on mõisas aset leidnud esimesed pulmad.
„Arengud Kaagjärve mõisas on andnud uue hingamise kogu Kaagjärve külale, aidanud tõsta Valga valla tuntust ning mõjunud positiivselt kogu piirkonnale. Maritta Pillaroo aktiivsus ja ettevõtlikkus on eeskujuks kohalikule kogukonnale, väikeste laste kasvatamise kõrvalt on Pillaroo taaselustanud ühe meie kandi olulisema sümboli ja tõstnud piirkonna atraktiivsust nii turismisihtpunkti kui elupaigana,“ märkis nomineerija. Maritta Pillaroo ise ei saanud üritusel osaleda.

Staažikad arstid said tunnustuse hea töö eest pandeemia ajal
 
Aastaringi auhinna pälvisid ka Valga haigla kaks kauaaegset arsti: reumatoloog Merike Salumäe ja neuroloog ning siseosakonna juhataja Riina Urbanik.
 
„2020. aastal tabas meid Covid-19 pandeemia. Haiglate ja arstide töö sai kevadel oluliselt häiritud. Uudsena Eesti tervishoiusüsteemis käivitas haigekassa patsientide teenindamiseks kaugvastuvõtuteenuse. Kaugvastuvõtu korral suhtleb ja määrab arst patsiendile ravi telefoni või videosilla vahendusel. Valga haigla arstidest asusid esimestena kaugvastuvõtu-teenust kasutama doktorid Salumäe ja Urbanik. Detsembri lõpuks oli Salumäe teinud 794 ja Urbanik 217 kaugvastuvõttu. Taolise teenuse käivitamisega on rahul nii arstid ise kui ka patsiendid, sest raviteenuse osutamine ei katkenud. Kaugvastuvõtuteenus võeti väga soojalt vastu patsientide poolt just seetõttu, sest nad ei pea haiglasse kohale pöörduma ning väljaspoolt Valga linna ei kulu arsti vastuvõtule tulekuks tervet tööpäeva,“ on kandidaatide esitaja rõhutanud. Hoolimata Covid-19 haiguse levikust on Merike Salumäe ja Riina Urbanik olnud avatud uuele teenusele ning leidnud võimaluse oma patsientidele võimaliku parima ravi leidmiseks.
 
Merike Salumäe märkis tunnustust vastu võttes, et sel aastal olid kõik täiesti uues olukorras. „Mitte ainult mina ei pidanud selgeks saama kaugvastuvõtte ja töötama uues olukorras, vaid kõik eriarstid ja perearstid. Kõhklesime, kuidas see asi välja tuleb, aga välja tuli paremini kui arvata oskasime. See ei olnud ainult arstide, vaid ka infotehnoloogide, registratuuri, infektsioonikontrolli töö, et oleksime turvatud ja need, kes pidid vastuvõtule tulema, saaks tulla kartmata. Neist keegi haigeks ei jäänud.“ Tänada tuleb Salumäe sõnul ka patsiente, kes on olnud väga mõistvad.
 
Auhinna «Valga valla aastaring» nominendid olid:
  • Vents Armands Krauklis / Kalev Härk / Margus Lepik – Valga-Valka linnasüdame arendamine
  • Maritta Pillaroo – Kaagjärve mõis eestvedaja / perenaine
  • Merike Salumäe – AS Valga Haigla reumatoloog
  • Riina Urbanik – AS Valga Haigla neuroloog/siseosakonna juhataja
  • Marina Krotova – endine Priimetsa kooli direktor
  • Mikk Gaškov – kogukonna arendaja
  • Lions klubi LC Valga Säde
  • Kristi Põldvee – kohvikute päeva korraldaja
Tunnustusgalal «Valgamaa tänab» tunnustati hiljuti tublisid maakonna kultuuri ja spordiinimesi. Kahjuks ei saanud antud üritusel osaleda endine Valga keskraamatukogu direktor Endla Schasmin, kes sai nüüd kätte Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupi tunnustuspreemia. Auhinda vastu võtma tulnud Schasmin väljendas tänu võimaluse eest, et sai pikki aastaid nii huvitavat tööd teha. „Seltskonnaga, kellega koos töötasin, oli mõnus. Nüüd siis veel tunnustus ka. Midagi enamat ei oleks osanud tahtagi,“ sõnas pikaaegne raamatukogu direktor.
 
Valga vallavalitsuse tänukirjaga tunnustati ka tublisid abipolitseinikke. Tänukirja panuse eest eriolukorra lahendamisel ja aktiivselt patrulltegevuses osalemise eest pälvisid Kairina Kikas, Karel Simson, Karel Kullamaa, Mati Ukkur, Anton Dontsov, Riin Margus, Janis Briedis, Andrus Poola, Toomas Duvin, Aivar Püvi, Janek Kets, Danvar Lendre.
 
Pidulik sündmus oli jälgitav otseülekandena. Peo muusikalises osas astusid üles maestro Olav Ehala, Nele-Liis Vaiksoo ja
Lauri Liiv.