Mina olen Tarvi Langus, Nõo Reaalgümnaasiumi 11. klassi õpilane ja Mõniste Kooli vilistlane. Oma praktilise töö raames annan välja kirjandusteose, milleks on Mõniste Kooli endise ja kauaaegse õpetaja ja kunagise koolidirektori Aili-Küllike Paeglise elulooraamat.

Aili Paeglis töötas õpetajana kokku 47 aastat. Pensionile läks ta 5 aastat tagasi. Tööaastate jooksul on ta saanud tunnustust nii maakondlikul kui ka vabariiklikul tasemel. 

Teose valmimiseks vestlesin õpetajaga mitmeid kordi, rääkisin tema kolleegide ja õpetajatega ning palusin kommentaare ka õpilastelt ja kooli direktorilt. Vestlemise ajal sirvisime erinevaid pilte Aili lapsepõlvest, perekonnast ja kooliajast- nendega seoses meenus palju põnevaid lugusid, millest nii mõnigi raamatusse jõudis.

Teos keskendub peamiselt õpetajaks saamisele ja õpetaja ametile. See on mõeldud kõigile, keda huvitab õpetaja elukutse, kuid kindlasti võivad seda kõik lugeda. 

Kuna raamatu väljaandmine pole odav, siis vajan ma selle välja andmiseks Sinu abi. Igasugunegi toetus on oluline ning aitab kaasa selle raamatu ilmumisele. Kui kõik läheb plaanipäraselt ja vajaminev summa on projekti lõpuks käes, siis ilmub raamat hiljemalt 8.aprillil 2019.

Kõigi toetajate nimed lisan raamatusse sponsorite nimekirja. Tänukirjad ja raamatud saadan toetajatele posti teel.

Iga väiksemgi panus on oluline.

Kõigi toetajate vahel loosin välja ainulaadse õpilasfirma NÖÖKAS käsitööna valmistatud riidest koti. 

Raamatu valmimist saab toetada läbi hooandja.ee keskkonna, mille leiab SIIT