Karula.ee veebileht ja Jaan Lattiku teemaveeb on loodud eesmärgiga pakkuda Karula piirkonna külastajale ennekõike Lüllemäe raamatukogus asuva virtuaalse Teejuhi ja avalikult veebi kaudu ajakohast ja sisukat informatsiooni Karula piirkonna ning piirkonnast pärit suurmehe Jaan Lattiku kohta. Sümboolselt avame lehe Eesti Vabariigi 102. sünnipäevaks.

Leht “Karula virtuaalne Teejuht” on loodud KÜSKI toetusel EV100 raames kingituseks Eesti Vabariigi 100.sünnipäevaks. EV100 programm võimaldas anda Jaan Lattiku mälestusele tema sünnikohas Karulas uue kvaliteedi. Kingitus väärtustab kohalikku kultuuripärandit, samas asetab pärandi tänapäevasesse ja innovaatilisse võtmesse, mis muudab selle kasutajatele huvipakkuvamaks ja atraktiivsemaks.

Jaan Lattik on Karula kihelkonnas sündinud eesti kirjanik, usu-, haridus- ja poliitikategelane, kel täitus 2018. aastal 140. sünniaastapäev. Üks tema kuulsamaid jutte on „Teejuht“, kus ta on kirjutanud jäädavalt elavaks oma küla koerad. Väike karjapoiss (Jaan ise) juhatas selles rändajale teed Karula kiriku juurde.
Kingituse ideeks oli luua „Teejuhist“ inspireeritud moderniseeritud infotahvlitega tähistatud rada marsuudil Mäkiste–Lüllemäe ning selleks, et rändajale Lüllemäel edasi teed juhatada, on loodud Lüllemäe raamatukogusse interaktiivne infokiosk „Teejuht“, mille sisu on nüüdsest leitav aadressil karula.ee kaudu veebis ka neile, kes alles planeerivad oma teekonda Karula piirkonda.

Käesolev leht oli üks osa EV100-le pühendatud kingitusest. Leht on loodud Lüllemäe raamatukogu eestvedamisel, projektijuht Triinu Rätsepp. Tehniline teostus eeweb Studio poolt.

Projekt sai rahastuse KÜSKi 2017. aasta EV100 sünnipäevakingituste taotlusvoorust. Projekti viisid koostöös ellu Lüllemäe Põhikool, Lüllemäe raamatukogu ja Orienteerumisklubi Juku-Peedu.

Vastavalt vajadusele toimub lehe edasi arendamine.
https://karula.ee/