fbpx
Üts hää paik!

Kotussõ “Uma üülaada” lugu

Ühel sumedal suveööl, mil siristavad ritsikad nii kuuldavalt, et tahaks kaasa laulda, mil mändide latvades kostab lindude rõõmus lauluvadin, mis kestab koidikuni. Siis, kui süsimustas taevalaotuses siravad miljonid valgustäpid, mis pilkases pimeduses aegajalt valgust toovad, ent ometi on ses männilõhnalises metsas ülim rahu. Sel suveööl, linnakärast eemal, Kotuse ristumispaigas, on palju liikumist. Üle kodumaa kogunevad inimesed kokku sinna, kus vanas eestiaegses laadapaigas, keset männimetsa, toimub müstikat, romantikat, naudinguid ja rahu.

Mustjõe jalamil, tulede rüüs männimetsas on kokku koondunud käsitöömeistrid, kes näitavad, müüvad ja õpetavad oma oskusi. Toiduelamusi pakuvad metsakohvikud ja Kotuse käsitöötoidu ja -joogi pakkujad.

Laadaplatsist eemal saab jalutada Mustjõe äärde ning olla ses lõhnavas metsas hetkes iseendaga, kuulata ritsikate kontserti, nautida suveöö romantikat koos kaaslasega, kosutada oma hinge puid kallistades, niisama kiigel kudrutades ning teha neist hetkeist meeldejääv jäädvustus fotonurgas. Ka väiksematele külalistele leidub müstikat. Õdus suveöö kulmineerub männi metsas toimuva Rändaja kontserdiga. Seda kõike pole lihtne kirjeldada, seda peab ise kogema.

Kauged teelised saavad jääda läheduses olevatesse telkimispaikadesse puhkama või külastada lähimaid majutusasutusi, sest uuel päeval toimub Avatud talude päev. Ja miks ka mitte alustada seda põnevat teekonda Läti piiri äärest meeldejääva Kotussõ uma üülaadaga?!

20. Juulil algusega 20.00 Harglas “Kotussõ uma üülaat”. Tule, kuidas tahad!  

Laadavärava leiad ülesse Hargla Kooli bussipeatuse lähistelt, ~10m männimetsa suunas.