Laste tennisepallid ja lastereketid, kust me saaks?

Loomulikult on kõige tähtsam laste üleüldine liikumine, aga ma olen üpris kindel, et järgmine Kontaveit, Kanepi või Steffi Graf käib praegu Lüllemäel koolis või sõimes. Meie seas on ka Nadal, Agassi ja muidugi see vasakukäeline servimasin Goran Ivanišević.

Aga mitte ükski neist pole veel oma kirge tennise vastu avastanud, sest neil pole mitte kunagi veel olnud võimalust tennist mängida.

Aga nüüd on.

See, mida Sa näed pildil on uus tenniseväljak me Lüllemäe Põhikooli taga. Karula-Lüllemäe Tervise- ja Spordikeskus rajas ITF-i poolt klassifitseeritud ning disainitud ja toodetud mitmeotstarbelise väljaku. See on väga maru asi. Siin saab mängida tennist ja erinevaid sportmänge. Äkki kord saame ka siit- või sealtpoolt sood seadme, et väljakut kaseseemnetest puhta hoida.

Aga väljak on, kuid palle ja reketeid veel pole. Tahaks 1. septembril (ja loomulikult ka edaspidi) lapsed mõnusalt vahetustega ca kolmes paaris üle võrgu kõksima panna.

Kas mõni hea tennisesõber oskab soovitada, et kust Lüllemäe Põhikool võiks saada endale kasutatud lastereketeid ja -palle? Ma tennisest suurt ei tea, aga mu arust on need lastepallid siis veidi suuremad ja teistsugused, kui päris tennisepallid. Seda sellepärast, et palli lend ja põrge oleksid aeglasemad, et saaks ikka ka üle võrgu lüüa. Ja lastereketid peaksid olema jälle kergemad kui päris reketid, on ju nii eks?

Tennisesõbrad, kust neid võiks saada? Ei otsi uusi, kasutatud sobivad, samas võtame ka uued vastu, kui keegi tahab, et me Eestile Djokovici ja õed Williamsid kuplite vahelt rabajärvest välja tõmbaks.

Mart Kase
Lüllemäe Põhikooli direktor