Loading Sündmused
Sündmus on möödas.

21. juulist kuni 24. juulini igal õhtul algusega kell 19.00 Filmi Vargamäe külastuskeskuses Suvelavastus “Armastus ja sunnitöö”

 

Üksik rändaja tuleb Vargamäele. Ta asub elama oma isa juurde sauna ning hakkab Vargamäe maadel rasket tööd tegema. Kuigi ta on perepoeg, kes linnas härrasmehe elu elanud, on ta oma tahtel siin kidural maalapil vabatahtlikku sunnitööd tegemas, nagu ta seda ise nimetab. Vargamäe soode ja rabade keskele leiab tee teinegi rändaja, keda kannustab armastus. Nende saatused on omavahel seotud, nagu need on seotud ka Vargamäe ja selle uue põlvakonnaga, kes siin põldudel tööd rühmab, elab ning armastab.
 
A.H.Tammsaare suurteose “Tõde ja õigus” V osa ainetel loodud Alle-Saija Teatristuudio suvelavastus “Armastus ja sunnitöö” on ennekõike armastuse lugu. Kuigi see on ka tagasipöördumise, leppimise ja töörügamise lugu, on kandvaks teemaks siiski armastus, selle otsimine ja leidmine. Indrekule on andnud põhjuse tagasi Vargamäele pöörduda just (õnnetu) amastus ja Tiina järgneb talle just armastust otsides. Andres leiab veel vanas eas endas alandlikkuse ja armastuse, mille arvas ammu kadunud olevat. Pearut ei jäta aga isegi eluõhtul maha armastus rehnuti vastu ja igatsus suguseltsi kestmisest. Armastust kogevad selle erinevates vormides ka teised tegelased. Loost ei puudu armastus maa vastu, armastus töö vastu, noor armastus ning armukolmnurk. Vargamäe-lugu on nii tuttav, eestlaslikult lihtne ja samas keeruline. Olgu, kuidas on, aga külmaks ei jäta ta kedagi.
 
Autor: Anton Hansen Tammsaare.
Adaptsioon ja dramatiseering: Tarmo Kruus.
Lavastajad: Ingrid Ulst ja Tarmo Kruus.
Muusika: Annika Rahnu.
Helikunstnik: Hanno Teppo.
 
Laval: MAREK RANNE (Indrek), MEELIS VAHTRAMÄE (Andres), MERIKE TORM (Tiina), LIIVIA VAAS (Maret), HEIKI LILL (Sass), MIKK SÜGIS (Oskar), JOHANNA JOHANSON (Elli), IMBI PALLO (Roosi), KENT JOOSEP (Ott), AIVAR NATUS (Pearu), TIMO KIKAS (Karla), DIANA TUUL (Iida), DORIS PAVLOV (Juuli), AGNES MORITZ-KOOL (Helene)
 
Etendus on kahes vaatuses.
 
Pilet 14 EUR, sooduspilet 10 EUR (pensionärid, õpilased).
 
Ürituse Facebook´st leiab SIIT