Valga linnas asub jäätmejaam, mis on Valga valla elanikele avatud E kell 9.00-15.00; T ja K suletud; N ja R kell 12.00-20.00, L-P kell 9.00-15.00.

Valga linnas asuvas jäätmejaamas on võimalik muu hulgas tasuta ära anda suurjäätmeid. Vallaterritooriumil on aga kohti, mis jäävad jäätmejaamast kaugemale ning seetõttu on vallavalitsus otsustanud korraldada valla kaugemates piirkondades suurjäätmete kogumisringi, mille käigus saavad eraisikud tasuta anda ära vana mööblit (diivanid, lauad, kapid, riiulid, toolid, voodid, madratsid, kardinapuud, jms). Antud kogumisringi käigus ei saa tasuta ära anda ehitusjäätmeid ega ohtlikke jäätmeid (eterniit).

Selleks, et teaksime kui palju, kuhu ja millal oleks parim paigaldada suurjäätmete kogumiseks kogumismahutid palume kõigil suurjäätmete kogumisringist huvitatud isikutel täita lühike küsimustik. Küsimustik on kättesaadav lingilt: https://bit.ly/2UhDYxU Küsimustik koosneb kõigest viiest valikvastustega küsimusest ning selle täitmine võtab ligikaudu 5 min aega.

Vastavast soovist võib teada anda ka otse keskkonnaspetsialistile Anni Teetsmannile (e-post: anni.teetsmann@valga.ee tel. +372 5860 1328) 
On oluline teada, kui suur on huvi kogumisringi vastu, et teaksime paigaldada piisava suurusega kogumismahuti vastavasse kogumispunkti.