Taheva ja Tõlliste noored tervitasid maha sadanud lund ja talvist ilma kahepäevase matkaga Põlvamaal Kooraste matkaradadel.

Koolivaheaja lõpetuseks planeeritud matka põhikorraldajateks olid Valga valla noorsootöötajate Vallo, Elina ja Madli kõrval ka Tõlliste ja Taheva välisvabatahtlikud Ronja ja Flora. Retk, mis algas Kanepi lähedalt Vähkjärvelt neljapäeva hommikupoolikul, kulges esmalt ligi kümnekilomeetrist rajalõiku pidi Kõvverjärvele, peale lõunapausi lähedalasuva Kooraste Suurjärveni ning Kooraste Pikkjärve lõkkekohani.

Vahepealsed puhkepausid täideti erinevate lõbusate tegevustega. Ilm oli selle talve kohta harjumatult jahe aga lumi tegi kogu matka toredamaks ja sellega kaasnev pidev lumesõda andis ka sooja. Matka sihtkohta, Kooraste metsamajja jõuti umbes päikeseloojanguks. Peale õhtusööki ja erinevaid seltskondlikke ja liikumismänge võis saabuda öörahu.

Matka pikkuseks kujunes ligikaudu 18 kilomeetrit ja nagu juuresolevatelt piltidelt näha, oli noortele tore kogemus. Koduteele asuti järgmise päeva ennelõunal. Retke toetas Kaitseliit.