Heinateotalgud (5 päeva)

Avaleht/Turismipaketid/Talgud/Heinateotalgud (5 päeva)

Heinateotalgud (5 päeva)

135.00

See summa sisaldab:

  • Talgutel osalemist;
  • ööbimist talgukeskuses;
  • suitsusauna teisel ja neljandal päeval;
  • toiduaineid söögi tegemiseks;
  • matka viiendal päeval.
  • matkajuhi töötasu;
  • talguliste juhendaja ja hobusega töötaja töötasu;
  • Alaveski loomapargi külastust.

 

Paketi Heinateotalgud 5-päevased päeva- ja ajakava

Kui jääd hätta või soovid täpsustusi, siis võta ühendust 56264816 – Rasmus või kirjuta rasmus.onkel@gmail.com.

Kategooria:

Kirjeldus

Heinateotalgud toimuvad Tsirugumäe ja Sooblase küla heinamaadel, enamasti Mustjõe ja Koiva kallastel või selle läheduses. Talgute käigus tehakse võimalikult palju töid just oma kätega – nii nagu meie vanavanemad ja nende esivanemad tegid. Hein riisutakse vaaludesse, segatakse seda ning pärast kuivamist toimetatakse hobustega küüni. Huvilistel on võimalik proovida nii niitmist kui ka heina kinni sõkkumist küünis. Samuti hooldatakse olemasolevaid karjakoppleid, et looduslikud niidukid – erefordid, saaksid oma tööd, heina ja võsa söömist, neile määratud piirkonnas ellu viia. Talgu kolmandal päeval valmistatakse lehtpuu vihtasid, mis viiakse Alaveski loomapargi asukatele.

Loomulikult ei puudu ka armutud lahingud parmudega, jahutavad suplused jões, suitsusauna mõnud kütmisest kuni leilini ning matkamine kaunis piirkonna looduses kas jalgsi, rattal või kanuul. Kohapealne liikumine punktist A punkti B toimub jalgratastega, mis on talgukeskuses olemas.

Talgukeskuseks on MTÜ Parmu Ökoküla poolt korrastaud talgumaja, kus talgulised ööbivad, toimetavad ja täidavad kõhtu. Nende vastuvõtmiseks ja majutamiseks on loodud vajalikud elementaarsed tingimused.

5-päevased heineteotalgud toimuvad korra juuli kuus. Vastu võetakse 8-12 talgulist, kelle töö tulemusena heakorrastatakse ja hooldatakse Koiva-Mustjõe kaitsealal asuvaid poollooduslikke heinamaid, säilitades ja parendades sellega olemas olevat liikide mitmekesisust.

Talgulised valmistavad kõik toidukorrad ise. Kas teevad süüa koos või jagavad korrad ja road omavahel ära. Paketi hinna sees on toiduained olemas. Talgukeskuses on söögitegemiseks kõik vajalikud tingimused ja nõud olemas. Endal tuleb kaasa võtta oma kauss, lusikas, nuga, kahvel ja kruus.

Go to Top