Valga väärikate ülikool alustab oma kaheksandat hooaega 29. septembril. Lisaks kohapeal toimuvatele loengutele pakub Tartu Ülikool kõikidele väärikatele üle Eesti veebiseminare Zoomi keskkonnas, mida on võimalik ka järele vaadata.
 
Väärikate ülikooli loengutel ja seminaridel käsitletakse silmaringi laiendavaid ja aktuaalseid teemasid. Osalema on oodatud kõik avatud mõttemaailmaga huvilised vanuses 50+. Kõik õppijad, kes on osalenud vähemalt 75% loengutel, saavad Tartu Ülikooli täiendusõppe tõendi.
 
Valgas alustame 29. septembril kell 13 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses. Õppureid tervitab vallavanem Monika Rogenbaum ning teemal „Väärika riigi väärikas hoolekanne – omavalitsuse võimalused kodanike heaolu suurendamisel” esineb Valga Vallavalitsuse sotsiaaltöö teenistuse juhataja Jüri Kõre.
 
20. oktoobril kell 13 toimub Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses liikluskoolitus vähekaitstud liiklejatele. Koolituse viib läbi Transpordiameti lepingupartner Sõidukoolituse OÜ. Täpsem info veebiseminaride kohta avaldatakse septembri lõpus väärikate ülikooli kodulehel https://www.ut.ee/et/vaarikate-ulikool
 
Kõik, kes soovivad sellel õppeaastal osaleda Valga väärikate ülikooli loengutel palun anda sellest teada hiljemalt 31. oktoobriks e-posti aadressile marika.muru@valga.ee või telefonile 5304 9805.
Registreerumiseks vajalik info: ees- ja perekonnanimi, isikukood, postiaadress, kontakttelefon ja/või e-posti aadress.
 
Tartu Ülikooli väärikate ülikool alustas oma tegevust 2010. aastal Pärnus ja Tartus. Tänaseks on väärikate ülikooli programmid toimunud juba üle Eesti: Tartus, Tallinnas, Pärnus, Viljandis, Narvas, Valgas, Kuressaares, Türil, Keilas, Viimsis, Põlvas ja Elvas.
 
NB! Loengutele tulles tuleb esitada kehtiv tervisetõend vaktsineerimiskuuri läbimise, Covid-19 läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta. Kaasas peab olema ka isikut tõendav dokument.
 
Allikas: www.valga.ee