Kandidaatide esitamise tähtaeg on 28. aprill. Aasta ema tiitliga tunnustatakse pereema, kes on pühendunud ja hea ema ühele või enam lapsele andes neile armastust, hoolt, eeskuju ja õpetust. Esitatud kandidaat ei pea olema abielus ja peres võivad kasvada ka kasulapsed.

Aasta ema konkursile sobiv kandidaat on Eesti Vabariigi kodanik, kelle elukohaks rahvastikuregistris on Valga vald ning kes on tunnustatud nii oma ametitöös kui perekonnas ja kes on ühiskonnale heaks eeskujuks ka väljaspool oma pereringi. Aasta ema aunimetus omistatakse ühele emale ainult üks kord.

Taotluse võivad teha kõik, kes on märganud häid ja eeskujulikke emasid. Oodatud on pildid ning lähedaste (laste, abikaasa, töökaaslaste) iseloomustused kandidaadi kohta.

Kirjalikud taotlused „Valga valla aasta ema” konkursile tuleb saata e-posti aadressile valga@valga.ee või paberkandjal Valga vallavalitsus aadressil Puiestee 8, Valga.

Aunimetus Valga valla aasta ema tiitel antakse üle 12. mail kell 12 algaval emadepäeva kontserdil, mis toimub Valga keskväljakult. Esinevad Valga valla laulu- ja tantsulapsed. Külalisesineja on Merlyn Uusküla.

Eelmisel aastal sai Valga valla aasta emaks nelja lapse ema Annaliisa Matus, kelle esitas nominendiks lasteaia Kaseke juhtkond. Nominente esitati kokku viis.

Vaata täpsemalt Valga valla kodulehelt: valga.ee

Fotol: Valga valla aasta ema 2018 Annaliisa Matus koos perega