fbpx
Üts hää paik!

Tankla Õpilasmaleva mobiilsed malevarühmad ootavad tööpakkujaid!

Täna, 8. juulil algas neljas maakondlik Tankla õpilasmalev, kus osalevad 100 noort vanuses 13-19. Lisaks üheksale paiksele rühmale on malevas esmakordselt ka kolm mobiilset töörühma, keda saab veel endale järgneva kahe nädala jooksul appi kutsuda!

Noortele pakuvad väga erinevat laadi tööd üle 12 tööandja. Näiteks Kaagjärve mõisa ümbrusesse hakatakse malevlaste abiga rajama roosiparki ning Taheva sanatooriumi rühmal on võimalus mõnel päeval viia hoolealused välja loodust nautima ja aidata nendega läbi viia huvitegevusi. Muidugi saavad noored abistada ka erinevate heakorratöödega pea kõigis rühmades.

„Tankla Õpilasmalev on teinud tööandjate jaoks töökäte kasutamise mugavamaks – sõlmime noortega lepingud, registreerime töötamise maksuametis ning tööandjal ei jää muud üle, kui maksta arve alusel Tanklale töötasud, mille meie omakorda maksame noortele,“ ütles Tankla õpilasmaleva üks korraldajatest Maarja Mägi.

Malevarühmad erinevad üksteisest lisaks tööülesannetele ka üldise keskkonna mõttes. Talu elu-olu näevad enim Purde talu, MTÜ Iiahi ja Korijärve malevarühmad. Üks rühm asub ka väljaspool Valgamaa piire – Alakonnu rühma noored pakuvad töökäsi kohalikus talus, elades sealjuures tõenäoliselt kõige luksuslikumat elu Kaika seltsimajas. Tõrva ja Valga rühmal on võimalus elada lausa kaks nädalat noortekeskustes.

Esmakordselt on malevas kolm mobiilset rühma, kes ööbivad Kaagjärvel, Purde ja Carmas, kuid käivad vastavalt vajadusele mujale lähiümbruses tööandjate juurde abikäsi pakkumas. Näiteks järgmise nädala algul minnakse Sangaste Safarile appi reklaampilte tegema, millest hiljem luuakse sotsiaalmeediasse postitusi. Seoses mobiilsete töörühmadega ootame aga veel tööpakkumisi noortele Valga piirkonnast. Kui Sul või Sinu tuttaval on üheks kuni mitmeks päevaks vaja viit virka abikätt, siis anna maleva korraldajatele teada (kontakt artikli lõpus)!

Maleva ülesehitus on traditsiooniline ehk tehakse viis päeva tööd, siis lõbutsetakse kaks päeva kokkutulekul ning lõpuks on veel viis tööpäeva. „Tankla õpilasmaleva teeb eriliseks see, et esimesel nädalal tehakse lisaks töötamisele rühma ühendavaid tegevusi, mis on kokkutulekuks vajalikud. Teisel nädalal saavad noored nautida tekkinud „meie-tunnet“ ning tehakse külaskäike teistesse malevarühmadesse,“ rääkis maleva teine korraldaja Marek Mekk. Iga noore kohta on ka 20€ n-ö seiklusraha, mida on varasemalt kulutatud vastavalt iga rühma soovile näiteks kanuumatkale, seikluspargile, kardisõidule, põgenemistoale, vibulaskmisele või isegi parvesauna külastamisele Suurel-Emajõel.

Tankla Õpilasmaleva tegevused on toetatud EAFRD, MAK 2014-2020 Leader meetme ja Valgamaa Partnerluskogu poolt. Malevlaste grillile paneb lihapoolise Maks ja Moorits (Atria Eesti AS), hommikupudru toob lauale Helen (Sangaste Linnas AS) ning pannkoogitaigna munade eest hoolitseb Linnu Talu OÜ.

Pakud tööd?

Kui Sul on pakkuda viiele noorele Valga lähedal tööd üheks kuni mitmeks päevaks, siis kirjuta marek@tankla.net või helista numbril 523 7793!


Suur suvi on käes, ning noorsootöötajal ja vabatahtlikul Vilil tulevad tegemist täis ajad – oleme malevas ja siis natuke puhkame. Seetõttu on Karula Avatud Noortekeskus SULETUD 8. JUULI – 11. AUGUST!


Juulis on nii mõndagi teoksil. Õige pea algab õpilasmalev, millest mitmed meie noored, vabatahtlik ja noorsootöötaja osa võtavad. Nii et jälgi kindlasti noortekeskuse lahtioleku aegu!


12. – 14. juulini Rõuge vallas Paganamaal “Paganamaa päevad 2019”

Ööülikooli avalik salvestus Marju Kõivupu ja Jaak Tuksamiga, Päikesetõusukontsert Mari Kalkuniga, Metsik Lääs, matkad, orienteerumine ja palju palju muud põnevat saab toimuma 12-13 juulil toimuvatel Paganamaa päevadel. Oled väga oodatud!

Sündmuse Facebook´st leiab SIIT

XXV Paganamaa päevade programm

12.07.19
Paganamaa maastikukaitseala vabaõhulava alal
19.00 avamine
19.00 vaba lava, disko ja pop-up Krabi kõrts

RMK Pähni külastuskeskuse väliõppehoones
21.00 Ööülikooli avalik salvestus Marju Kõivupuu ja Jaak Tuksamiga paganluse teemadel (1,5 h)

13.07.19
Paganamaa maastikukaitseala Liivajärve rannas
5.00 Mari Kalkuni päikesetõusukontsert “Aig päiv sängüst vällä ajja”
6.00 hommikumatk Paganamaal (kestvusega 1,5 h), matkalistele hommikupuder peopaigas

Paganamaa maastikukaitseala vabaõhulava alal
12-16.00 orienteerumismäng “Tunne Paganamaad”
13.00 Pagana supi aja algus
14.00 legendide raja matk võrukeelse giidiga (1,5 h)

Paganamaa maastikukaitseala vabaõhulaval
15.00 Wana Wõromaa Wunkorkestri esinemine
16.00 Paganamaa Brassi esinemine
17.30 Rõuge segakoori, Viitina meeskvarteti ja üllatusesinejate etteasted
19.00 Krabi külateatri muusikalise komöödia esietendus “Pordumaja”
21.00 Tantsuõhtu ansambliga “Metsik Lääs”

Kahe päeva piletid müügil Piletilevis alates 17.06.19 hinnaga 20 €. Ürituste eel kohapeal:
– kahe päeva üritused lapsed kuni 7.a tasuta
– 12.juuli kell 21 Pähnis Ööülikooli pilet 10€, õpilastele 5€
– 13.juuli Liivajärvel Mari Kalkuni päikesetõusukontserdi pilet 10 €, õplastele 5€, kogu päeva pilet 15 €
– 13.juuli kell 11 alates päevaprogramm kuni südaööni Paganamaal pilet 10€, õpilastele 5€.

Tasuta parkimine ja telgiala.


EELK Hargla Kogudus kogub annetusi kirikutorni akende ja luukide kordategemiseks. Vajalik on tänavu kokku saada veel 4000 eurot.

Kogudus on igal aastal püüdnud kirikuhoone olukorda parandada. Näiteks 2017. aasta remonditi kiriku avariiline põrand ja pingistik. 2018. aastal said korda osa kirikutorni akendest.

Annetused on oodatud EELK Hargla Koguduse pangakontole nr EE432200001120100614, neid võib anda ka sularahas Vallo Ehasalu, Rein Paasi, Katrin Rogenbaumi, Aino Järliku või Monika Rogenbaumi kätte.

Täiendav info:
Monika Rogenbaumilt telefonil 518 2380, e-postiaadressil  monika.rogenbaum@eesti.ee


Teenust on väga mugav kasutada ratturitel, matkajatel ja teistel külastajatel, kes soovivad teekonna jooksul värskendada nii ennast kui oma riideid. Lisaks on peatuse ajal võimalik pakkuda pirukat ja kohvi.

* Suitsusaun koos saunakombestiku tutvustamisega kuni 12 inimest – 100 eurot/ 3 tundi + 4 eurot/ osaleja

* Suitsusaun kuni 12 inimest – 100 eurot/ 2 tundi

* Pesumasina- kiirkuivati teenus – 10 eurot/ kord

NB! Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu.
**************************************************************
New services at Mõniste Museum!

The service is very convenient for cyclists, hikers and other visitors who want to refresh themselves and their clothes during the journey. Also a pie and coffee can be served during the stay.

* Smoke sauna with introduction of sauna regiment up to 12 people – 100 euros / 3 hours + 4 euros / participant

* Smoke sauna for up to 12 people – 100 euros / 2 hours

* Washing machine – quick dryer service – 10 euros / order

NB! All prices include VAT.


Kui juhtud Lõuna-Eestisse, külasta ka Lüllemäe Rahvaõpistu galerii- loometuba!

Juulis oleme avatud reedeti ja laupäeviti kell 12.00- 15.00: kohalik käsitöö, värske kohv ja kohvikõrvane! Ootame!:)


Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing kuulutas välja projektikonkursi „Raamatukogu-muuseum-noored“, mille eesmärk on tõhustada kultuuri- ja mäluasutuste koostööd noortekeskustega, noorte kaasamine kultuuritegevustesse ja -loomesse.  Oluline on noorte teadlikkuse suurenemine kultuuriasutuste võimalustest, tingimuste loomine mitteformaalseks õppeks ja noorte toomine kultuuriloome juurde. Konkursi lõppedes on toimunud erinevaid sisukaid koostööprojekte üle Eesti.

Konkursiga toetatakse vähemalt kahe erineva osapoole ühisprojekte, millest üks on noorte esindaja (noortekeskus vm esindusorganisatsioon) ja teine mäluasutus (raamatukogu, muuseum). Toetatakse mitmesuguseid tegevusi (nt ürituste sarjad, konkursid, võistlused, koostöölaagrid, töötoad jms), milles noortel on aktiivne roll.

Projektivoorust sai toetuse Karula ANK-i ja Lüllemäe raamatukogu ühisprojekt „Karula piirkonna toidupärandi väärtustamine ja populariseerimine”.

Noored tutvuvad Eesti rahvusköögi, rahvusliku toidupärandi ja tervisliku toitumisega ning koguvad perekonnast /tutvusringkonnast/ Karula piirkonnast rahvusliku alatooniga retsepte. Kogutu alusel valmib raamatukogus näitus, osalejad valivad välja need toidud, mis valmistatakse võimalikult tervislikus võtmes, kuid säilitades rahvusliku eripära. Kulminatsiooniks on Maal Elamise Päev, kus noortekeskus avab kõigile külastajatele kohviku.


Lüllemäe raamatukogu kutsub!

Tule raamatukogu lahtiolekuaegadel kogu suve jooksul ja vali endale meelepärased teosed!

RAAMATUD ON TASUTA!

Raamatud on toodud inimeste poolt oma kodudest, kes pole raatsinud neid ära visata lootuses, et kellelgi on veel nende vastu huvi. Kui ka Sinu kodus on selliseid raamatuid seismas, siis tule räägi sellest raamatukogus.


Laupäeval, 28. septembril 2019 toimub üle-Eestiline maaelu väärtustav algatus “MAAL ELAMISE PÄEV”. Tegemist on külastussündmusega, mille fookuses on elukeskkond maal koos seal toimivate teenuste, töökohtade, seltsitegevuse, vaba aja veetmise võimaluste ning pakutavate elukohtadega.

“Maal elamise päev” toimub omavalitsuse territooriumil ning on külastajate päralt 28. septembril ajavahemikus kell 11 – 16. Sel ajal on külastajatele avatud kohalikud koolid, lasteaiad, hooldekodud, huvialaringid, noortekeskused, külakogukonnad, seltsid, tööjõudu vajavad ettevõtted, vallamaja, teeninduspunktid jm. “Loodetavasti aitab see päev inimestel, kes on otsustanud maale elama minna, teha teadlikumaid valikuid – see on parim võimalus võimaliku uue elukohaga põhjalikult tutvuda,” rääkis Eesti Külaliikumise Kodukant juhatuse liige Krista Habakukk.

Sündmuse eesmärgid:

  • anda ühiskonnale vahetum arusaam sellest, kuidas maal elatakse, töötatakse ja toimetatakse;
  • näidata, et maal saab elatist teenida mitmel viisil ega pea tegutsema vaid põllumajanduslikes valdkondades;
  • teadvustada, et maal tegustsemine on emotsionaalselt nauditav ja majanduslikult tulemuslik. 
  • Kaugem eesmärk: Pikemas perspektiivis soovime koos muuta positiivsemaks maapiirkondade demograafilisi trende – vähem lahkujaid ja rohkem (tagasi)tulijaid

Esmane info sündmuse kohta Kodukandi kalendris kodukant.ee/sundmused/maal-elamise-paev/ 

Maal elamise päeva korraldamiseks on moodustunud korraldusrühm, mida koordineerib Eesti Külaliikumine Kodukant. Juhtrühma kuuluvad maaelu edendavad organisatsioonid: Eesti Leader Liit, liikumine “Maale elama”, Eesti Maaeluvõrgustik, Maaeluministeerium, Rakvere Vallavalitsus jt. Lisaks on oma toetava õla alla pannud Maaelu Edendamise Sihtasutus.