Loading Sündmused
Sündmus on möödas.

21.-24. juulini igal õhtul algusega kell 17.00 Filmi Vargamäe külastuskeskuses “Taluõhtusöögiga suvine teatriõhtu”

 
Sel suvel ootab Filmi Vargamäe külastuskeskuses rikkaliku talutoidu gurmeeõhtusöögiga mõnus teatriõhtu! Vaadata saab suurt suvelavastust “ARMASTUS JA SUNNITÖÖ” ning gurmeeõhtusööki puhtast kohalikust toorainest pakub Kalda Loodustalu.
 

Programm:

  • 16:45 kogunemine Filmi Vargamäe külastuskeskuses
  • 17:00 kolmekäiguline õhtusöök
  • 19:00 etendus “ARMASTUS JA SUNNITÖÖ”
Pileti hind 48 EUR. Kohta saab broneerida vaid tasudes õhtu maksumuse täies mahus ette. Kohtade arv on piiratud!
 
“Armastus ja sunnitöö” on A.H.Tammsaare suurteose “Tõde ja õigus” V osa ainetel loodud Alle-Saija Teatristuudio suvelavastus. Üksik rändaja tuleb Vargamäele. Ta asub elama oma isa juurde sauna ning hakkab Vargamäe maadel rasket tööd tegema. Kuigi ta on perepoeg, kes linnas härrasmehe elu elanud, on ta oma tahtel siin kidural maalapil vabatahtlikku sunnitööd tegemas, nagu ta seda ise nimetab. Vargamäe soode ja rabade keskele leiab tee teinegi rändaja, keda kannustab armastus. Nende saatused on omavahel seotud, nagu need on seotud ka Vargamäe ja selle uue põlvakonnaga, kes siin põldudel tööd rühmab, elab ning armastab. “Armastus ja sunnitöö” on ennekõike armastuse lugu. Kuigi see on ka tagasipöördumise, leppimise ja töörügamise lugu, on kandvaks teemaks siiski armastus, selle otsimine ja leidmine. Indrekule on andnud põhjuse tagasi Vargamäele pöörduda just (õnnetu) amastus ja Tiina järgneb talle just armastust otsides. Andres leiab veel vanas eas endas alandlikkuse ja armastuse, mille arvas ammu kadunud olevat. Pearut ei jäta aga isegi eluõhtul maha armastus rehnuti vastu ja igatsus suguseltsi kestmisest. Armastust kogevad selle erinevates vormides ka teised tegelased. Loost ei puudu armastus maa vastu, armastus töö vastu, noor armastus ning armukolmnurk. Vargamäe-lugu on nii tuttav, eestlaslikult lihtne ja samas keeruline. Olgu, kuidas on, aga külmaks ei jäta ta kedagi.
 
Õhtusöögi menüüs on köögivilja-suitsuräime tartar, rukkikrõbedik põdralihapasteediga, soolane rullbiskviit sõiraga, heeringas ja punapeet, muffinikorvid, odrakruubi kartulivahvel punaveini-sibulamarmelaadiga, kana kanepiseemne paneeringuga, praesibulaga suitsusink, päevitunud kartulid, kesksuvine aedviljasalat, rohepiprane tõmmu õunakaste, hapukurk, marineeritud köögivili, soolaoad, pokaalimagustoit, kohupiima plaadikook marjadega, taluleib, karask, maitsevõi, sahvtid, kohv, taimetee, maitsevesi, taar.
 
Ürituse Facebook´st leiab SIIT