14. augustil 2021 tähistati Hargla IV kihelkonnapäeva. Üritus algas jumalateenistusega Hargla kirikus, kus osales ka naisansambel HARMÕN, kelle esituses kõlasid imeilusad uued laulud. Seejärel istutas kirikuõpetaja Vallo Ehasalu kiriku lähedal asuvale “kingituste künkale” ühe elupuu ja sealt edasi suunduti kultuurimajja, kus tervitas külalisi Valga vallavanem Monika Rogenbaum.

Avatantsuks keerlesid tantsupõrandal laulu “On kallis mulle kodupaik” saatel Taheva mõisahärra koos oma prouaga (Valdeko Nielson ja Kairi Leini) ning paar Hargla rahvariietes külaelanikku (Elle ja Mart Raudsepp) ja siis asusid tantsupõrandale oma mustlastantsukontserdiga MTÜ Tantsulilled grupid ROMAŠKA ja KUMUŠKA, kelle esituses nägime vaimustavaid tantse ja nende rütmid kõlasid taevani. Mustlastantsud vaadatud, suunduti õue sportlikuma tegevuse juurde – toimusid võistlused “silindri heitmine” ja “naela paku sisse löömine”. Samal ajal pakkus külalistele söögipoolist külla saabunud KRABI KÕRTS.

Seejärel kuulati kultuurimajas paljude lemmikute Boris Lehtlaane ja Are Jaama kontserti, kelle esitatud kaunite laulude saatel said mitmedki külalised rõõmsameelselt jalga keerutada.

Kihelkonnapäeva lõpetuseks sõideti koos Laanemetsa, kus avati bussipeatuses uus ja uhke pink, meenutamaks neid kaugeid aegu, mil Laanemetsas oli veel meierei ja kohalikud lapsed nautisid lüpsisooja piima joomist oma kruusidest. Suur aitäh Andres Rattasepale selle toreda pingi meisterdamise eest.

Ja nii saigi Hargla IV kihelkonnapäev peetud, vaatamata sellele, et ilmataat püüdis vihmaga meie plaane eksitada.

 

Fotod ja tekst: Lea Radsin