Haridusprogrammi “Ettevõtlik kool” traditsioonilisele edulugude konkursile “Õppimine on põnev” laekus sel aastal 106 edulugu.
Edulugude konkurss kogub koolide ja lasteaedade eelneva õppeaasta toredaid õpikogemusi. Sel aastal laekus lugusid 13 maakonnast. Kõige aktiivsemad olid Pärnumaa, Ida-Viru, Lääne-Viru, ja Järvamaa koolid ja lasteaiad.

2019. aasta parimad maakondlikud lood valis augustiks välja kohalik žürii – seda korraldas kohalik Maakondlik Arenduskeskus. Iga maakonna kolm edukamat pääsesid edasi üle-eestilisse finaali. Selleks pandi kokku väärikas žürii, kes valis omakorda välja 15 kõige silmapaistvamat lugu, mis jõudsid lõppvooru. Viie kategooria kolme loo paremusjärjestus selgus publiku kaasabil Haridusfestivalil 17. oktoobril Paide Muusika- ja Teatrimajas.

5 auhinnatavat kategooriat:

  • Parim koostöö kogukonnaga
  • Parim koostöö partneritega
  • Põnevaim tund
  • Parim noorte algatus
  • Ettevõtlik lasteaed

Iga kategooria kolme parimat premeeritakse: esikohta 500, teist 250 ja kolmandat 150 euro väärtuses auhinnaga.

Edulugude konkursi korraldamist toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ning ettevõtlusõppe programm “Edu ja Tegu” Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist.

 

Mida teistsugune koolipäev endas kujutas?

Hargla Kooli õpilased korraldasid endile teistsuguse õppepäeva 13. detsembril 2018, et enne aasta lõppu tuua sära ja värskust kiiresse jõulueelsesse perioodi. Õpilased võtsid osa Õpilasesinduse eestvedamisel üle kogu kooli. Ained said uued nimed ja uue sisu, mitmed ained põimiti üheks ja kohalikele õpetajatele loodi samuti teistsugune päev. Nemad said tegeleda rahulikult õppetöö väliste tööülesannetega ning nende rolli täitsid külalisõpetajad. Samuti moositi ära koolikokk, kes valmistas selleks päevaks just seda, mis õpilastele kõige enim meeldib. Õppetunnid kestsid sel päeval 75 minutit ning vahetunnid olid 15-30 minutini. Kõik klassid liideti kolmeks klassiks ning neid ootasid eest lähtuvalt vanusest põnevad tunnid: loovus, näitlemine, politsei, vegantoit, fotograafia, kohtumine USA NATO sõduritega ja põnevad katsed köögist leitavate toiduainetega. Kõik õppetunnid olid täis aktiivset tegevust ja põnevat katsetamist, millega kaeti ära enamik nn tavaaineid igapäevasest õppepäevast.

Pilte Teistsugusest koolipäevast leiab SIIT