Head Rõuge valla elanikud, taas on käes kaunis kevad ja ilusate ilmade saabumisega ootame ka kaunite kodude tunnustamise ettepanekuid. 

Kui sa tead Rõuge vallas mõnda kaunist kodu, mis on jäänud märkamata ja võiks osaleda “Eesti Kaunis kodu 2019” konkursil siis anna sellest meile teada hiljemalt 27.mail aadressil vald@rauge.ee

Konkurss „Eesti kaunis kodu 2019″ hõlmab traditsioonilisi kodusid ja üleriigilisi eriobjekte:

1. Eesti kaunis kodu 

Üleriigilisel konkursil tunnustatakse kuni kolme objekti maakonnast. 

(Eramud, väikesed ühismajad, korterelamud, maakodud, suvilad, hotellid, turismitalud koolimajad, seltsimajad, kirikud ja muud kultushooned, mererannik, kaldad, järved, tiigid, kalmistud, parkmetsad, jne.)

2. Üleriigilised eriprojektid 

• Parim tööstusmaastik (Tootmishooned ja -talud, põllumajanduskeskused, farmid, aitkuivatid, töökojad jm) 

• Parim tervisespordiobjekt (Kergliiklusteed, terviserajad, spordikeskused jm. Paeasjalikult mõeldakse siin omavalitsuste finantseerimisel olevaid rajatisi) 

• Kaunis muinsuskaitseobjekt (koostöös Muinsuskaitseametiga) (Peamiselt objektid elamud/eramud, millised on restaureeritud omanike vahenditega) 

• Kauneim kortermaja (koostöös Korteriomanike Liiduga) 

• Tark kodu (koostöös Eesti Omanike Keskliiduga) (Eramu, kortermaja, ühiskondlik hoone)

Kohalikule omavalitsusele esitatud objekte vaadatakse üle alates 28.05 ja edasi esitatakse ettepanekud Võrumaa Arenduskeskusele. Esitatud objekte hindab arenduskeskuse poolt moodustatud komisjon ning objektidega tutvumine toimub juuni alguses. Maakondliku tegevuskava aluseks on võetud EKKÜ 2019 tegevuskavast tulenevad tähtajad. 

Kõiki konkursi võitjaid tunnustatakse augustikuus Eesti Vabariigi Presidendi vastuvõtul. Kõiki maakondlikul konkursil osalenuid tunnustab maakonna tänuüritusel Võrumaa Arenduskeskus. 

Konkursside tingimustega saab lähemalt tutvuda EKKÜ kodulehel https://iluskodu.ee/.