Neljapäeval avati Lüllemäel pidulikult uus lasketiir ja ronimissein, mille rajamist vedas eest Spordiklubi Karula. Endise vallamaja keldrikorrusele ehitatud spordisaalis algavad treeningud juba järgmisel nädalal. Esimesena saavad ruumi oma kasutusse Lüllemäe põhikooli lapsed, kelle huviringide valikusse kuuluvad täpsuslaskmine ning alates käesolevast aastast ka ronimine. Kuigi algselt oli ronimissein mõeldud laste treeninguks, tundsid avamisel uue sportimisvõimaluse vastu suurt huvi ka täiskasvanud.

Lasketiiru rajamise projekti eest vedanud Valev Sisovi sõnul sai idee alguse juba aasta tagasi, kui Lüllemäe põhikooli võimla renoveeriti ja seal justkui ei sobinud enam laskeharjutusi läbi viia. Haldusreformi järel renoveeritud ning külakeskusena rakendust leidnud endises vallamajas vabu ruume jätkus ning valla toel viidigi projekt ellu. Lisaks lasketiirule mahtus avarasse saali ka kolm meetrit kõrge ja üheksa meetrit lai ronimissein, mille ehitust juhendas kohalik ronimissportlane Kairi Kiik. Peagi hakkab Kairi kooliõpilastele ronimistreeninguid läbi viima ning huvi uue spordiringi vastu on laste hulgas väga suur.

Valga Vallavalitsuse nimel õnnitles Lüllemäe kogukonda asevallavanem Viktor Mägi, kelle sõnul on piirkond oma aktiivsusega kogu vallale eeskujuks. “Siin on näha, mida tugev ja aktiivne kogukond võib saavutada,” sõnas Mägi. Sellega nõustus ka Lüllemäe põhikooli direktor Jana Tiits, kes oma sõnavõtus meenutas aega, mil ta paar aastat tagasi Lüllemäel tööd alustas. “See vallamaja tagune oli siis rohtunud ja võssa kasvanud. Tänaseks aga on renoveeritud koolimaja võimla ja uue näo saanud kooliõu, meil on kergliiklustee ja see kena roheline keskusemaja külla sissesõidul,” rääkis Tiits.

Projekti elluviimist toetasid Kohaliku Omaalgatuse Programm, Valgamaa Partnerluskogu Leader meede” Aktiivne kogukond ja noored” ja Valga vald.