12. veebruaril toimus Mõniste valla Avatud Noortekeskuses Taheva, Karula ja Mõniste valla teine noorte ühine piljarditurniir, kus selgitati välja parimad mängijad kahes arvestuses: kuni 12. aastased (k.a.) ja 13.-16. aastased (k.a.).

Kolme valla ühisel turniiril osalemiseks pidid noored eelnevalt edukalt läbima kohalikud turniirid, kust nn finaalturniirile said võistlema oma valla kaks parimat mõlemast arvestusest. Kahjuks vigastuste, haiguste ja ebaõnnestunud vormi ajastamise tõttu ei saanud ühisest turniirist osa võtta mitmed koha lunastanud mängijad, kuid see andis võimaluse järgmistele noortele, kes olid valmis oma noortekeskuse au kaitsma ning 12-st kohast sai täidetud 11. Vanemas grupis võistles 6 mängijat ja nooremas 5. Kokku osales 8 poissi ja 3 tüdrukut, kellest üks võitles end välja ka finaali.

Nooremas grupis võisteldi ühes 5-liikmelises alagrupis, kus kõik noored said omavahel läbimängida. Turniir oli väga tasavägine ja põnev kuni lõpuni välja. Esimese nelja koha omanikud selgusid alles viimase mänguga, kus lisaks mängu võitmisele mängis rolli ka see, et vastane saaks võimalikult vähe palle aukudesse. Lõpuks tuli esikolmiku väljaselgitamiseks appi võtta ka matemaatika kuna nii I ja II koha omanikud teenisid 3 võitu ja ühe kaotuse ning III ja IV koha omanikud 2 võitu ja 2 kaotust. Turniiri võitjaks tuli Rainer Truks (Taheva ANK, tiitlikaitsja), kes saavutas võidu Fredy Hanimägi (Mõniste ANK) ees tänu paremale ise sisselöödud ja endale sisse lastud pallide vahele, mis oli turniiri lõppedes +5. Fredyil oli vaheks +4. III koht kuulus Rayan Hanimägile, kelle vaheks oli kahe võidu ja kahe kaotuse juures +5 ning neljas koht sama võitude ja kaotuste suhte juures, Imre Võsule (Mõniste ANK), suhtega -3. Poistele tugevat vastupanu osutanud Sandra Vaidre (Mõniste ANK), saavutas viienda koha.

Vanemas grupis olid kohal 6 mängijat, 2 igast piirkonnast. Turniir mängiti läbi kahes alagrupis, kus mõlema alagrupi kaks paremat pääsesid poolfinaalidesse ning alagrupi kolmandad kohad selgitasid välja 5. ja 6. koha. A-alagrupi läbis täiseduga Rain Leini (Taheva ANK), teise edasipääseja selgitasid omavahel Elisabet Bergmann (Karula ANK) ja Janmar Torn (Mõniste ANK), võitjana pääses teisena alagrupist edasi Elisabet. B-alagrupi oli mängude kohapealt koopia A-grupist. Täiseduga läbis alagrupi Merlis Hass (Mõniste ANK) ning teise edasipääseja selgitasid Joosep Hiob (Taheva ANK) ja Eleri Krull (Karula ANK), duellist väljus võitjana Eleri.

Poolfinaalides kohtusid omavahel A-grupi võitja ja B-grupi teine ning B-grupi võitja ja A-grupi teine. Esimene poolfinaal Merilise ja Elisabeti vahel oli väga tasavägine ning tee finaali lunastas võiduga endale Elisabet. Teises poolfinaalis kohtusid Rain ja Eleri ning võitjana pääses finaali Rain. Kolmanda ja neljanda koha selgitasid välja omavahel Merlis ja Eleri ning pronksise autasu sai kaela Merlis. Finaal algas Elisabeti ülekaaluga, kes mängu esimeses pooles sai järjest sisse mitmeid enda palle. Mängu teises pooles sai ka Rain enda sihiku paika ning täpsemad löögid mängu lõpus tõid võidu Rainile.

Pilte turniirist leiab SIIT

Suur tänu kõigile noortele, kes osalesid nii kolme valla ühisel turniiril, kui ka oma piirkondlikel turniiridel! Kohtume järgmisel ühisel piljarditurniiril juba uuel aastal Lüllemäel.

TULEMUSED:

Kuni 12. aastaste (k.a.) arvestus

1.     Rainer Truks (Taheva ANK)

2.     Fredy Hanimägi (Mõniste ANK)

3.     Rayan Hanimägi (Mõniste ANK)

4.     Imre Võsu (Mõniste ANK)

5.     Sandra Vaidre (Mõniste ANK)

13.-16. aastasete (k.a.) arvestus

1.     Rain Leini (Taheva ANK)

2.     Elisabet Bergmann (Karula ANK)

3.     Merlis Hass (Mõniste ANK)

4.     Eleri Krull (Karula ANK)

5.     Janmar Torn (Mõniste ANK)

6.     Joosep Hiob (Taheva ANK)

Järgmine kolme valla ühine noorte turniir toimub 5. märtsil kell 11.00 Hargla Maakultuurimajas lauatennises. Eelnevalt toimuvad veebruaris ja märtsi alguses piirkondlikud turniirid, kus võisteldakse kahes arvestuses: kuni 16. aastased (k.a.) tüdrukud ja kuni 16. aastased (k.a.) poisid. Iga ANK saab välja panna 4 tüdrukut ja 4 poissi. Samuti on planeerimisel ka turniir kõigile 16+ lauatennise huvilistele. NB! Plusside arv 16-ne taga pole piiratud.

Kohtumiseni juba järgmistel turniiridel!

Rasmus Onkel