Rõuge vald saab 21. oktoobril viieaastaseks, sel korral tähistatakse sünnipäevapidu saunaga. Valla terviseks saab saunatada nii oma pere ja kogukonnaga kui avatud saunades, mida on üle kogu valla 18: rauge.ee/saasanna. Saunadesse on oodatud nii oma valla rahvas kui kõik külalised kaugemalt, saunadesse registreerimine on avatud.

Et saunaga sünnipäevapidu sujuks, tuleb oma külaskäik saunaperega aegsasti kokku leppida, kõik saunad ja nende kontaktinfo leiab valla kodulehelt aadressil rauge.ee/saasanna

Vaata sünnipäevasaunu kaardil:

Või laadi alla prinditav kaart kontaktidega.

Saunaga sünnipäevapidu toimib sarnaselt kodukohvikute ja avatud taludega: saunapered ootavad külalisi enda juurde sauna, tutvustavad neile oma pere ja kohalikke kombeid ning kui soovi, käivad koos saunaski. Saunade valik on lai, suitsusaunadest kilesauna ja isegi mobiilsete saunadeni. Valdav osa neist võtab külalisi vastu vaid eelneval kokkuleppel, registreerimine on avatud (iga saunapere kontakttelefoni või e-posti teel). 

Saunalise meelespea:

  • Lepi sauna minek kindlasti saunaperega isiklikult kokku, siis teatakse sind külla oodata.
  • Võta sauna kaasa isiklikud saunatarbed ja sularaha, mõnes saunas saab osta kaasa või tarbida saunas kohalikku kraami. Enda mugavusele mõeldes võid kaasa haarata kerged jalanõud, hommikumantli vms. Ülejäänus lepi kokku pererahvaga, kui end kirja paned.
  • Ära võta eesmärgiks käia läbi kõiki avatud saunu. Seekordne saunaga sünnipäevapidu on traditsiooni algus – kõiki saunu ei saagi esimesel korral läbi käidud, selleks tuleb võimalusi ka edaspidi (2023. aasta on sauna-aasta).

Sannan saa puhtas iho ja heng!

 

Allikas: www.rouge.kovtp.ee