Plaanitava ootepingi kirjeldus:

Tuleb 2,5–3 m pikk massiivne tamme poolpalgist seljatoega pink. Pingi keskel istub tammepuidust valmistatud elusuurune realistlik skulptuur. Tegemist on kunagise Taheva rongijaama ülemat kujutava skulptuuriga. Jaamaülem ootab bussi lugedes raamatut. Pingi seljatoel on vana auruvedurit kujutav reljeef. Lisaks pingi praktilisele funktsioonile, pakkuda istumisvõimalust bussi ootavatele inimestele, on pingil ka kohapärimuslik eesmärk, viidata ajaloolisele Taheva rongijaamale ja kunagi mööda vuranud kitsarööpmelisele raudteele.

Käesolev pink on jätkuks sel aastal Sooblase küla bussipetusse paigutatud kujuga pingile, mis on valmistanud inimestele palju rõõmu ning pälvinud väga palju tähelepanu.

Pingi teeb valmis meie kandi puukujur Andres Rattasepp. Pingi finantseerimiseks on Taheva Valla Külade Seltsil oluline osa rahast tänu projektitoetusele olemas, kuid kui kellegi on võimalik ja soovi ka omalt poolt selle valmimisse rahaliselt panustada, siis oodatud on annetused Taheva Valla Külade Seltsi pangakontole nr EE582200221046971451. Selgituseks palume märkida „Taheva bussipeatuse pink“.

Lisatud fotol Sooblase küla bussipeatuses avatud ootepink koos rõõmsameelsete kasutajatega.

 

Lisainfo:

Monika Rogenbaum – 518 2380 või monika.rogenbaum@eesti.ee.