Tere, head vilistlased!

Nagu paljud teist meie kooli sotsiaalmeediast veebruaris teada said, kinkis ühel ilusal päeval Vilma Ventšikova koolile mapitäie joonistusi, mis kujutavad Lüllemäe kooli ja selle ümbrust aastal 1983. Kuivpastellide ja söemaalide autor on toonane kohalik Reet Sepp. Värvikirevad ja tõetruud teosed võimaldavad emotsionaalset rännakut ajas tagasi, kui koolil oli veel kasvumaja ja katseaed, maja ümber puudus kõrghaljastus, katelt köeti kivisöega, pesu kuivatati pesuplatsil ja direktor sõitis ringi kastiga kooliautoga. Paljudest nendest stseenidest pole säilinud isegi fotomaterjali.

Soovime pildid (39 tk) konserveerida ja seejärel raamida. Vastasel juhul need ei säili. Pulber pudeneb paberilt ja üksteise vastu mapis hõõrdumine aitab sellele ainult kaasa. Lisaks ei saa pilte üksnes lehtedena väärikalt eksponeerida. Tahame neist kõigile huvilistele näituse korraldada ning mitmetele neist koolimaja seintel püsiva koha leida.

Kõik see on võimalik vaid heade toetajate abiga!

Konserveerimine maksab 1410 € ja raamimine 1623,57 €. Kokku 3033,57 €.

´

Kui soovite Reet Sepa joonistuste säilitamisse panustada, siis olete lahkesti palutud tegema annetuse Valga Vallavalitsuse a/a numbrile EE092200221019163791, selgituseks panna kindlasti “Reet Sepp”, siis jõuab toetus meieni. Ootame annetusi mai lõpuni ja loodame, et saame pildi suveks töösse anda.

Aitäh kõigile aitajatele juba ette!

Lugupidamisega,
Jana Tiits
Lüllemäe Põhikool
direktor