Valgamaa ja Rõngu noorte looduskool toimub 16.-18. juuli 2018 Valga maakonnas, Valga vallas Kaldavere turismitalus. Kogunemine Kaldavere turismitalus 16. juuli kell 11:00 ning orienteeruv lõpetamine 18. juulil kell 11:00.

Valgamaa ja Rõngu noorte looduskoolis osalevad noored vanuses 7-18 aastat. Looduskoolis pakume lastele palju praktilist tegevust kogenud instruktorite juhendamisel, võimalust viibida vabas looduses, leida uusi sõpru, ööbida telkides ja õppida kasulikke teadmisi toimetulekuks metsas ning praktiseerida õpitut. Looduskoolis toimub õppetöö gruppides ja vastavalt õppeteemadele. Näiteks orienteerumine, erinevad käsitöö õppetoad, rühmadevahelised võistlused ja isetegevuskavad, metsas toimetulek väheste vahenditega ja palju muud põnevat.

Lapse kohustuslik varustus looduspäevadel:

  • Magamiskott, magamisalus
  • Telk (mitme peale), kile telgile koos kinnitamisvahenditega (võimalik ööbida ka KL sissitelkides)
  • Riietus sooja-, kuuma-, külma- ja vihmakindel; vahetusjalatsid (sportlikud); kui on olemas, siis välivorm;
  • ujumisriided (ujumisvõimalus olemas, oleneb ilmast)
  • Isiklikud hügieenitarbed (hambahari, hambapasta, seep), käterätikud, sääsetõrjevahendid (soovitav), päikesekaitsekreem (soovitav)
  • Märkmik, kirjutusvahend
  • Taskulamp (pealamp), joogipudel

Toitlustamine toimub kolm korda päevas sooja toiduga ning õhtuoode. Looduskoolis on olemas inimene, kelle poole saab pöörduda esmaabi saamiseks ning kes vajadusel suunab haige lapse traumapunkti või koju ja teavitab sellest lapsevanemaid.

Ürituse ajal kehtib looduskooli läbiviijate poolt paika pandud sisekorra eeskiri, mida tutvustatakse looduskooli avarivistusel ning millest kõik osalejad peavad kinni pidama. Reeglitest (suitsetamine, alkoholi kaasa toomine või tarbimine jms) üleastumise korral saadetakse korrarikkuja koheselt koju. NB! Kui selline situatsioon juhtub, on lapsevanem kohustatud oma lapsele ise järgi tulema!

Palume lastel koju jätta tehnikaseadmed. Looduskooli korraldajad ei vastuta nende purunemise või kadumise eest. Samuti ei vastuta korraldustoimkond mobiiltelefonide olemasolul nende säilimise eest. Akude laadimise võimalus puudub. Kogu looduskooli jooksul saab meile kindlasti helistada allpool toodud mobiilinumbritel. Kui teil on soov looduskooli külastada, siis palun teavitage sellest noorteinstruktorit. Kindlaid kellaaegasid külastamiseks ei ole, kuid soovituslikult toimuks see pärast lõunasööki ja enne õhtueinet kella 15 ja 19 vahel.

Valgamaa noorte ning Rõngu noorte jaoks liigub KL transport, mille kellaajad avalikustatakse Valgamaa noorteportaalis tankla.net.

Looduskooli kooskõlastusleht tagastada hiljemalt 21. juuni 2018 kontaktisikule või tuua Valga maleva staapi Võru tn 12, Valga linn.

Kui on soovi soetada ka looduskooli T-särk siis selle maksumus on 10 eurot ja see peab olema tagastatud koos kooskõlastuslehega korraldajatele enne eelregistreerimise lõppu.

 

Lapsevanema kooskõlastuslehe leiab siit: Looduskooli kooskõlastusleht 2018

 

Lisainformatsiooni saab küsida:
NK ja KT ning Valgamaa noored – Kaimo Vahtra tel 514 6384 (kaimo.vahtra@kaitseliit.ee)
NK ja KT ning Valgamaa noored – Jaanika Niklus tel 517 5765 (jaanika.niklus@kaitseliit.ee)
Otepää vald – Kalev Lõhmus tel 513 9071 (palubuss@gmail.com)